Ledelses gruppen

Hos CAS CAS GRUPPEN A/S er der kort vej fra tanke til handling

Jane Mahrt

Administrerende direktør og ejer
Driftchef for renovation

Mail: jane@cascasgruppen.dk

Per Bellerby

Driftsdirektør og medejer
Driftchef for rengøring

Mail: per@cascasgruppen.dk
Tel: +45 22 29 35 50

Caspar Mahrt

Økonomidirektør

Mail: caspar@cascasgruppen.dk
Tel: +45 28 29 53 40

Ulrik Grarup Gehrcke

Driftschef, Food - ØST

Mail: ulrik@cascasgruppen.dk
Tel: +45 41 19 80 00

Tanja Carla Rasmussen

Kvalitet og Udviklingschef

Mail: tanja@cascasgruppen.dk
Tel: +45 20 98 97 15

Torben Jacobsen

Revisor

Mail: torben@cascasgruppen.dk
Tel: +45 23 24 34 31

Jane Larsen

PA for Jane Mahrt

Mail: larsen@cascasgruppen.dk
Tel: +45 70 70 73 10

Lone Darling

Serviceleder - ØST

Mail: lone@cascasgruppen.dk
Tel: +45 20 62 19 27

Mette Jensen

Serviceleder - VEST

Mail: mje@cascasgruppen.dk
Tel: +45 31 99 98 97

Yubaraj Ban

Serviceleder - VEST

Mail: yubaraj@cascasgruppen.dk
Tel: +45 41 28 60 00

Flad ledelsesstruktur

Her er der kort vej fra tanke til handling

Foodrengøring i fødevarevirksomheder

Cas Cas Gruppen A/S tilbyder professionel rengøring af fødevarevirksomheder. Inden for fødevareproduktion stilles skrappe krav til rengøringen og den skal derfor løses perfekt – hver gang. Kvaliteten af rengøringen kan betyde forskellen mellem driftstop og produktion. Derfor er det vigtigt for jeres virksomhed at I har en rengøringspartner I kan regne med og stole på.

Rengøring og disinfektion

Rengøring af inventar og maskiner skal foretages så hyppigt, som det af hygiejniske grunde er påkrævet. Redskaber, maskiner m.m. skal rengøres og om nødvendigt desinficeres mindst én gang hver arbejdsdag. Beholdere skal altid rengøres efter tømning. Foodrengøring udføres altid med varmt vand, effektive og godkendte rengørings midler, samt micro fiber klude. Hos Cas Cas Gruppen A/S tages der altid maksimalt hensyn til miljøet.

Rengøringsplan for virksomheden

Cas Cas Gruppen A/S udarbejder i samarbejde med kunden en rengørings plan for hele virksomheden med forskrifter for, hvem der skal gøre rent, hvordan og hvor ofte, og hvordan rengørings kontrollen skal udføres. Udover den daglige rengøring, så hjælper rengørings planen med at sikre at også de periodiske opgaver bliver udført til tiden.

TOP